Pse themi “gufraneke” pasi dalim nga WC?

?Përgjigjja: Dijetarët kanë përmendur se njeriu pas daljes nga wc thotë “gufraneke” për arsye se sa ka qenë duke kryer nevojat e tij fiziologjike nuk ka mund ta përmendë Allahun, ngase në këtë kohë e ka të ndaluar.

✒️E pasi që del, i kërkon falje Allahut për shkak të këtij mospërkujtimi dhe mospërmendje të Tij.

  • Shpërndaje
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

NA NDIQNI NË FACEBOOK

ABONOHU NË EMAIL

Pranoni postimet e reja në email duke u abonuar

POSTIMET E FUNDIT

RËNDËSIA E TEUHIDIT

MË TË KLIKUARAT

Arkiva