Në rast se personi ha nga harresa

ramazan

Në rast se personi ha nga harresa kur është agjërueshëm në Ramazan dhe pastaj vazhdon të mos agjërojë atë ditë pa e ditur se nuk i është prishur agjërimi, a duhet ta kompensojë atë ditë?

Hoxhë Jeton Bozhlani: Personi që ka ngrënë me harresë gjatë agjërimit dhe më pas ka vazhduar të hajë me bindjen se i është prishur agjërimi, për shkak të paditurisë, ai obligohet ta kompensojë atë ditë dhe nuk ka ndonjë obligim tjetër.

  • Shpërndaje
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

NA NDIQNI NË FACEBOOK

ABONOHU NË EMAIL

Pranoni postimet e reja në email duke u abonuar

POSTIMET E FUNDIT

RËNDËSIA E TEUHIDIT

MË TË KLIKUARAT

Arkiva