Fuqia e Allahut është e madhe.

Fuqia e Allahut është e madhe. Allahu e shëron edhe sëmundjen që është e pashërueshme. Imam Buhariu kur ka qenë i vogël ka qenë i verbër. Nëna e tij e ka lutur Allahun sinqerisht dhe Allahu ia ka kthyer shikimin. Pastaj ai është bërë imam i madh prej të cilit ka pasur mirësi të madhe.

  • Shpërndaje
Share on facebook
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email

NA NDIQNI NË FACEBOOK

ABONOHU NË EMAIL

Pranoni postimet e reja në email duke u abonuar

POSTIMET E FUNDIT

RËNDËSIA E TEUHIDIT

MË TË KLIKUARAT

Arkiva